30 Mart 2010 Salı

sinir kipi

bazı şeyleri hesap edip bazılarını da yoksayıp giriştiğimiz tüm o hayatı kaba etinden mıncıklamak istiyorum hareketlerimiz aslında üzerinde oturuyor olduğumuz hacı yağlı kazıkların acı yağlı soslarının etkisi ile bizi aksiyona iten cüneyt arkın vari dünyayı kendi hafsalamız kısmından kurtarmak istiyoruz vesveseleri değil midir?

değildir. aslında onlar, acınası dandik hayatlarımızın, kendi açımızdan kendimize baktığımızda daha iyi olabilir düşüncesi, başkalarının size sahte bir şekilde gıdık altından gülen tavırlarıyla 'yapabilirsin adamım' gazıyla vermiş olduğu taahhütler ve akabinde oluşan duygusal travmalarımızın yarı gerçekçi şeylere yönlenmesi sonucu meydana gelen 'yapabilirim adamım' naifliğidir.

filmlerden mana bulup, grup içindeki soyutlanmış bireyin çatışmalarından sıyrılışı ve kendi potansiyeline makyajlı bir şekilde ulaşmasından gaza gelen zihniyet,sözüm size: sizin o beyaz kıçlarınızı tekmelerim adamım. ne diye her boka gaza gelip mutlak mutluluğu it götü ısırmış gibi kovalıyorsunuz. kendinizi bu kadar 'büyük' beklentilere sokup sonra mevzunun içine sıçtığınızda en yakınlarınızdan gelip teharet musluğu görevi görmesini bekliyorsunuz.

birşeyleri başarmak, kendinizi herkese kanıtlamak gerekliliği duyduğunuz sürece yeterli olamaz. artık mevzuya ipimle kuşağım pipimle kaşağım mottosuyla başlamak sizin için elzemdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder